WKŁAD KOMINKOWY HECTOR AIR L TURBO GWARANCJA CZYSTEJ SZYBY

Bezrusztowy, powietrzny wkład kominkowy na DREWNO z zamkniętą komorą spalania. Kominki HECTOR nie zostały zaprojektowane jedynie w celach dekoracyjnych, oprócz nowoczesnego designu zostały stworzone do ciągłego ogrzewania budynków o powierzchni do 200m2, bez uszkodzeń, bez odkształceń, bez zacinania się drzwi, bez dymienia i brudnej szyby. Polski producent - Iwona Pellets.

9 000,00 zł
Brutto
Ilość

  • WIELOLETNIA GWARANCJA WIELOLETNIA GWARANCJA
  • CZAS DOSTAWY NALEŻY USTALIĆ PRZED ZAKUPEM CZAS DOSTAWY NALEŻY USTALIĆ PRZED ZAKUPEM
  • DOSTAWA GRATIS DOSTAWA GRATIS

Bezrusztowy, powietrzny wkład kominkowy na DREWNO z zamkniętą komorą spalania. Kominki te nie zostały zaprojektowane jedynie w celach dekoracyjnych, oprócz nowoczesnego designu zostały stworzone do ciągłego ogrzewania budynków o powierzchni do 200m2, bez uszkodzeń, bez odkształceń, bez zacinania się drzwi, bez dymienia i brudnej szyby. Kominki te nie mają szyby samoczyszczącej, mają system, napowietrzania komory spalania w sposób, który zapobiega zabrudzeniom szyby. Kominek zaprojektowany w technologii 3D CAD SolidWorks.

 

DANE TECHNICZNE

Klasa energetyczna: A+
Moc nominalna: 13 kW
Zakres mocy grzewczej: 13-20 kW
Sprawność cieplna: 83 %
Średnica wylotu spalin: 180 mm
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU: Tak
Przeznaczony do rekuperacji: Tak
Rodzaj paliwa: drewno liściaste, brykiet drzewny, pellet drzewny
Rodzaj przeszklenia: proste
Otwieranie drzwi: w lewo
Szerokość drzwi: 600 mm
Wysokość drzwi: 500 mm
Szerokość wkładu: 781 mm
Wysokość wkładu: 1474 mm
Głębokość wkładu: 548 mm
Waga: 182 kg
Średnica dolotu powietrza: 150 mm
Powierzchnia grzewcza: do 200 m2

 

Największe zalety kominków HECTOR AIR TURBO:

• Aktywny system czystej szyby - innowacyjna podwójna kurtyna powietrza na szybę.
• Jedyny na świecie kominek z gwarancją czystej szyby.
• Opatentowany system sterowania procesem spalania - cztery doloty powietrza połączone w jedną dźwignie sterowania. Łatwość użytkowania z zachowaniem maksymalnie wysokich parametrów spalin oraz wysokiej sprawności.
• Wymienny wymiennik ciepła - TURBO, zwiększający oddawanie ciepła. Po wielu latach i zużyciu się wymiennika ciepła można wymienić wymiennik na nowy i nadać kominkowi nowe życie.
• Wermikulitowy deflektor spalin.
• Zamknięta komora spalania, dolot powietrza tylko z zewnątrz, kominki do domów z rekuperacją.
• Dopalanie spalin.
• Wysoka sprawność na poziomie 83%.
• Komora spalania wyłożona prążkowanym wermikulitem o wysokiej gęstości.
• Brak rusztu - brak problemów z zapchanym dopływem powietrza przez popiół.
• Usuwanie popiołu 1 raz w tygodniu.
• Wyposażony w oryginalną Niemiecką szybę kominkową SCHOTT ROBAX.

 

INNOWACYJNY SYSTEM STEROWANIA

Opatentowany system sterowania procesem spalania - cztery doloty powietrza połączone w jedną dźwignie sterowania. Łatwość użytkowania z zachowaniem maksymalnie wysokich parametrów spalin oraz wysokiej sprawności.

Większość kominków posiada kilka dźwigni do sterowania powietrzem pierwotnym, wtórnym, do dopalania spalin itd. Nie każdy użytkownik jest w stanie nauczyć się jak operować dźwigniami w danym momencie spalania. Stworzyliśmy układ przepustnic, które połączone są w system sterowany za pomocą jednej dźwigni, który jest prosty w użytkowaniu dla każdego.

Użytkownik jedynie ustawia dźwignię w kierunku zaznaczonych intuicyjnych oznaczeń na dźwigni "+oraz "-". Chcąc uzyskać wyższą temperaturę wystarczy przesunąć dźwignię w kierunku "+".

ZAMKNIĘTA KOMORA SPALANIA

Jako nieliczne na rynku kominki HECTOR posiadają zamkniętą komorę spalania dzięki temu mogą być stosowane w budynkach, w których zainstalowana jest rekuperacja  powietrza lub wentylacja mechaniczna. Kominki HECTOR 100% powietrza potrzebnego do spalania pobierają z zewnątrz budynku. Większość kominków dostępnych na rynku posiada dolot powietrza z zewnątrz budynku natomiast nie posiada zamkniętej komory spalania, w takim wypadku większość powietrza do spalania i tak pobierana jest z pomieszczenia.

WKŁAD BEZRUSZTOWY

Wiele wkładów kominkowych posiada typowy ruszt na spodzie komory spalania. Służy on do doprowadzania powietrza pierwotnego pod ułożony na nim opał. Po kilku paleniach ruszt ten pokrywa spora warstwa popiołu zatykając dopływ powietrza pierwotnego, które jest potrzebne głównie do rozpalania.

Zabrudzony ruszt = problemy z rozpalaniem. 

Kominki HECTOR wyposażone zostały w innowacyjny sposób dopływu powietrza pierwotnego, którego zatkanie jest znacznie utrudnione co ogranicza częstotliwość usuwania popiołu z kominka nawet do 1 tygodnia. W zamian rusztu znajduje się płyta wermikulitowa, która znacznie podnosi temperaturę spalania, w której dopalany jest pozostający żar po spaleniu drewna przez co powstaje mniej popiołu.

AKTYWNY SYSTEM CZYSTEJ SZYBY. REWOLUCJA W CZYSTOŚCI SZYBY !

Podwójna kurtyna powietrza - maksymalnie czysta szyba - tylko w kominkach HECTOR. Jedyne kominki na świecie z gwarancją czystej szyby! Przy współpracy z zamknięta komorą spalania kominek HECTOR został wyposażony w specjalne kanały gorącego powietrza tworzącego unikalną kurtynę powietrzną przy szybie chroniąc ją przed zabrudzeniem.

Szyba w kominku HECTOR jest czysta przez wiele tygodni.

OSZCZĘDNOŚĆ

Poprzez rozbudowany wymiennik ciepła w kominkach HECTOR redukujemy ilość potrzebnego opału do ogrzania domu nawet o 20% w stosunku do standardowych wkładów bez wymiennika w górnej części wkładu.

ŁATWOŚĆ MONTAŻU

Kominki HECTOR wyposażone są w regulowane nogi, które automatycznie ustawiają się w przypadku nierównych podłoży.

Dolot powietrza do spalania następuje za pomocą podłączenia kanału tylko w jednym miejscu, które usytuowane jest w spodzie kominka w jego tylnej części pod kątem umożliwiającym łatwe przyłączenie.

HAT-L-01
10 Przedmioty

Notify me when available

Opis

Klasa energetyczna
A+
Moc nominalna (kW)
13,0
Zakres mocy grzewczej (kW)
13.0-20.0
Sprawność cieplna (%)
83
Średnica wylotu spalin (mm)
180
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU
Tak
Przeznaczony do rekuperacji
Tak
Rodzaj paliwa
drewno
Waga (kg)
182,0
Rodzaj przeszklenia
proste
Otwieranie drzwi
w lewo
Szerokość (cm)
78,10
Wysokość (cm)
147,40
Głębokość (cm)
54,80
Dolot powietrza
Tak
Powierzchnia grzewcza (m2)
200

Pliki do pobrania

WYMIARY HECTOR AIR

Pliki do pobrania (368.26k)

Zobacz także