Filtruj według

Cena
Cena
Moc nominalna (kW)
Moc nominalna (kW)
Zakres mocy grzewczej (kW)
Zakres mocy grzewczej (kW)
Rodzaj przeszklenia
Rodzaj przeszklenia
Szerokość (cm)
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)
Wysokość (cm)
Głębokość (cm)
Głębokość (cm)
KominKI Focus, Gyrofocus

EKSKLUZYWNE KOMINKI FOCUS

Projektant kominków FOCUS Dominique Imbert, twórca Focusa, urodził się w Montpellier na południu Francji w 1940 roku. Po studiach literatury w Londynie i Paryżu, stał się “przypadkiem”, jak to ujął, etnologiem na Alasce i asystentem szefa kuchni na Manhattanie. Obronił doktorat z socjologii na Sorbonie, a następnie został profesorem literatury w jednym z paryskich liceów. Po czterech latach nauki uzmysłowił sobie, że wiedza oraz cywilizacja są dla niego niczym egoistyczne i szalone monstra. Porzucił więc szkolną katedrę dla kowadła oraz lutownicy.

Zaszył się u podnóża Cévennes, w średniowiecznej wiosce 25 km na północ od Montpellier i wtedy nowy żar rozniecił jego artystyczną duszę: kucie, spawanie i rzeźbienie, ogrzewanie i kształtowania metalu. Co takiego się wydarzyło, że przeciwstawił się fundamentom swojego dotychczasowego życia?

Firma Focus znajduje się na południu Francji, w miejscowości Viols-le-Fort, w dawnym domu Dominique’a Imberta, który pamięta narodziny pierwszego kominka – Antéfocusa. To tutaj mieści się siedziba prawna firmy oraz atelier, w którym Dominique Imbert tworzy, rysuje, opracowuje meble «Focus». To również z tego maleńkiego średniowiecznego miasteczka u podnóży Cévennes, Focus eksportuje dziś swoje produkty na cały świat.

EKSKLUZYWNE KOMINKI FOCUS

Wyświetlane 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji
Aktywne filtry